Mladé pekařky se utkaly v soutěži Pekař roku 2024 junior

Poslední březnové úterý a středu hostila firma Pfahnl v Litomyšli 26. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior, pořádané Svazem pekařů. Finále, které se konalo s podporou generálního partnera Albert Česká republika, se zúčastnilo deset nejlepších studentek z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.

Výsledky:

Reportáž ze soutěže odvysílala ČT 1, viz odkaz z archivu:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/224411000140320/ (od 20. minuty).

Fotografie z akce ve FOTOGALERII.
Reportáž v PEKAŘI CUKRÁŘI
Tisková zpráva Soutěž Pekař roku 2024 junior

Velké poděkování patří zejména sponzorům, kteří přispěli jak finančně, tak poskytnutím věcných cen pro soutěžící. Kromě generálního partnera (Albert) a spolupořadatele soutěže Pfahnl Backmittel a poskytovatele záštity (MZe ČR) šlo o firmy backaldrin, ČEMPEK, IREKS ENZYMA, Lesaffre Česko, Orkla Food Ingredients Česko, PENAM a Pekařství a cukrářství Sázava. Nelze opomenout ani objektivní komisaře a odborný dohled, zúčastněné školy a vedoucí odborného výcviku, kteří připravili adepty na soutěž. A samozřejmě děkujeme všem soutěžícím za účast a jejich dvoudenní pekařské zápolení.

Již nyní se můžeme těšit 27. ročník, který se uskuteční na jaře 2025 v Praze ve spolupráci s firmou Orkla Food Ingredients Česko.